Su içmenin cilde yararı var mı ?

Reklam

cilt

İnsan hayatının vazgeçilmezi sudur. Su olmadan yaşamak mümkün değildir. Sadece estetisyenlik kursu için değil, vücudun ihtiyacı olarak günde 1.5 litre su içilmelidir. Suyun yararları saymakla bitmez. Cilde olan yararı da oldukça fazladır. Su, sivilce gibi cilt problemlerini çözmeye yaramaz fakat, ciltteki fazla yağın dışarı atılmasına faydalıdır. Ayrıca cildin genç kalmasını sağlar, kırışıkları bir miktar önler. Kırışıklar genelde genetik özelliklerden dolayı ortaya çıkan problemlerdir ancak, sigara içmek, fazla mimik kullanmak gibi durumlarda da kırışıklık problemleri ile başbaşa kalırız. Su içmek, vücuttaki fazla yağların dışarıya kolay bir şekilde atılmasını sağlar. Böylece ciltteki gözenekler açılır ve cildimiz nefes alır. Bunun yanında yiyip içtiklerimize de dikkat etmemiz gereklidir. Yağlı besinlerden uzak durmalı, fast food tüketimini azaltmalıyız. Cilt bakımı günlük aylık ve yıllık olarak 3 e ayrılsa da, profesyonel cilt bakımının yanı sıra kişi, her gün bakımını kendi kendine uygulamalıdır. Bu çok basit ve kısa süren bir işlemdir. Sabahları uyandığımızda yüzümüzü tonik ile silmemiz günlük cilt bakımımızın yapıldığı anlamını taşır. Aynı işlemi gece yatmadan önce de uygularsak günlük cilt bkımaını yani üzerimize düşeni yapmış oluruz, gerisi profesyonel cilt bakımlarıyla tedaviye kalır.

Elma maskesi nasıl uygulanır ?

Her insanın bakıma ihtiyacı vardır çünkü her insan güzel ve sağlıklı olmak ister. Cilt bakımı yaptırmak, cildin daha güzel görünmesinin yanı sıra, sağlığı da etkiler. Kan dolaşımı düzenlenir, lenf sistemi düzenli çalışmaya başlar, bu da kişileri enfeksiyondan ve mikroplardan korur.

Estetisyenlik kursu evde ve merkezlerde olmak üzere iki türlü uygulanır. Evde uygulanan cilt bakımları genelde sabah-akşam tonik ile yüzün temizlenmesiyle gerçekleşirken, merkezlerde uygulanan bakımlar daha çok tedavi amaçlıdır. Örneğin hücrelerin yenilenmesi ve vücuda ihtiyaçlarının verilmesi gibi. Evde tonik ile temizliğin dışında ayda 1 kez olmak üzere maskeler uygulanabilir. Cilde iyi gelen maskelerden bazıları, elma, patates, havuç ve baldır. Bu gıdalar cilde iyi gelir. Ayrıca buhar banyosu yapılırken kaynayan suya nane gibi bitkiler de katılabilir. Bunlardan elma maskesinin hazırlanışı çok kolaydır. Genellikle tüm maskelerin yapılışı ve uygulanışı kolaydır. Elma maskesinde, önce elmanın kabukları soyulur, ardından elma rendelenir ve içinde bir kaç kaşık bal katılır. Bu karışım iyice karıştırılır ve yüze sürülür. 15 dakika kadar beklendikten sonra yıkayıp kurulayabilirsiniz. Etkisini hemen alabileceğiniz elma maskesi yerine aynı karışımı havuç ile de yapabilirsiniz. Ayda 1 den fazla uygulamayınız. Profesyonel cilt bakım için merkezimizi arayabilir, bilgi alabilirsiniz.

Cilt bakımını kimler yaptırabilir ?

Cilt bakımı bir ihtiyaçtır. Güzelleşme çabaları için uğraşılan bir bakım değildir. İsminin bakım olması, onu ekstra birşeymiş gibi gösterir. Fakat cilt bakımı sağlık açısından da yaptırılması gereken bir bakımdır.

Cildimiz gün içinde bir çok dış ve iç etkenler yüzünden kirlenir. Kirlenmesi demek, gözeneklerinin tıkanması anlamına gelir. Cildin hava alaması da solgun ve mat bir cilt olarak bize geri döner. Sağlıklı, güzel ve çekici bir cilt istiyorsanız cilt bakımına önem vermelisiniz.

Cilt bakımını yaptırabilmek için herhangi bir koşul aranmaz. Ergenliğe girişten itibaren, her birey, cilt bakımı yaptırmalı ve yapmalıdır. Cilt bakım merkezlerinde uzman kişiler tarafından profesyonel bakım yaptırmanız, cildinizin hava almasını sağlar, kan dolaşımınızı düzenler ve

lenf sisteminizi dengeye sokar. Bunun dışında hücrelerizin yenilenmesi için cilt bakım şarttır. Merkezlerde uygulanan cilt bakım tedavisine ek olarak, evinizde kendi kendinize bakım uygulamalısınız. İki tedavi aynı anda yürüdüğü sürece, sonuç daha kalıcı ve daha kolay olacaktır. Cildinize değer verin ve cilt bakımı yaptırın.

Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir