Kız Oyunları

Reklam

kız oyunları oyna

 

Kız oyunları eski zamanlar da evcilik, doktorculuk gibi oyunlarken, teknolojinin gelişmesiyle birlikte değişime uğramıştır. Artık çocuklar birçok internet sitesinde kendilerine yönelik çok sayıda oyun bulabilmektedirler.
Eskiden anne-babalar televizyon izlerken çocuklar da bebek, araba gibi oyuncaklarıyla oyunlar oynamaktaydılar. Günümüzde ise internet oyunları çocukların en sevdiği oyunlar arasına girmiş bulunmaktadır. Erkek çocukları kız çocuklarına oranla çok daha fazla oyun oynamaktadırlar. Kız çocukları kız oyun, erkek çocukları ise erkek oyun kategorilerinde kendilerine çok sayıda oyun bulabilmektedirler. Oyun seçiminde anne-babaya da sorumluluklar düşmektedir. Çocukların oyun ve oyuncak seçimi bazen gelecekteki meslek seçimlerine bile etki edebilmektedir. İnternet üzerinden oyun oynatılırken anne-babanın çocuğuna zekâ geliştirici oyunlar oynatması tavsiye edilmektedir. Çocuğun zekâ gelişimi küçük yaşlarda başladığı için zekâ geliştirici oyunlar oldukça önemlidir. Matematik sevmeyen çocuklar için bile internette işlemlerle eğlenebileceği oyunlar bulunmaktadır. Çocuklara interneti daha verimli hale getirmek için onlarla birlikte zaman geçirip oyun oynamakta çocuklar için faydalı olmaktadır. Çocuklar tek başlarına oyun oynadıklarında sanal karakterle gerçek yaşam arasında ilişki kurabilmekte ve kendilerini gerçek yaşamdan soyutlayabilmektedirler. Bunu engellemek için online oyunlar yerine yaşlarına uygun olan oyunlar ebeveynler tarafından seçilmelidirler.
Kız çocuklarına yönelik oyunlarıyla kiz.oyunu-oyna.com çocukları yormayacak oyunlar oynatan güvenli ve eğlenceli bir sitedir. Kız çocuklarının kız oyunları oynayarak vakit geçirebildikleri bu site ebeveynler tarafından da tercih edilmektedir.

 

Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir