Kalıcı Makyaj yapanlarda cilt bakımı

Reklam

kalıcımakyaj resim

 

Kalıcı Makyaj yapanlarda cilt bakımı

Makyaj, kadınların vazgeçemediği kişiyi güzelleştiren, kimileri için de çirkinleştiren bir bakımdır. Kimi insan makyajdan nefret eder ve kişinin en güzel halinin doğal hali olduğunu söyler. Bu yüzden makyaj göreceli bir kavramdır. Fakat makyaj yapan kadınların cilt bakımlarına daha fazla dikkat etmeleri gereklidir. Çünkü makyaj malzemeleri ciltteki gözeneklerin tıkanmasına yol açar. Özellikle allık, fondöten gibi kozmetik ürünleri içerdikleri yağ oranından dolayı cildin hava almasını engeller. Bu yüzüne kalıcı makyaj yapan bayanlar öncelikle yağ içermeyen kozmetik ürünlerini tercih etmelidir. Ayrıca olabildiğince az makyaj yapmaya özen göstermelilerdir. Bunun dışında makyaj yapanlarda cilt bakımları akşamları çok önemlidir. Eve gelir gelmez ilk iş olarak makyajı temizlemek olmalıdır. Kesinlikle makyaj ile uyumamalısınız. Göz kalemleri, rimeller ve daha bir sürü makyaj ürünleri cildi yaşlandırır ve kırışmasına neden olur. Bu yüzden makyaj az yapılmalı, yağsız ürünler kullanılmalı ve cilt bakımına ekstra özen gösterilmelidir. Sabah akşam uygulanacak tonik ile cildin pisliği temizlenir. Fakat makyaj yapan bayanlar, profesyonel cilt bakımına da ihtiyaç duyarlar. Hem evde kendilerine uyguladıkları bakım hem de profesyonel bakım aynı anda devam etmelidir.

Terapi bakımın normal bakımdan farkı nedir ?

Cilt tiplerine göre cilt bakım yapılır. Bunun için seanslardan önce kişinin cilt tipi ve kan grubu için analiz yapılır. Sonrasında uygun bir cilt bakım yöntemi ile tedaviye başlanılır. Kaç seans süreceği ya da seans sürelerinin ne olacağına karar verilebilmesi için kişinin cilt tipi ve cildinin ne durumda olduğu bilinmelidir. Bu sayede kişiye özel cilt bakımı yapılır.

İki tip bakım çeşidi vardır birincisi besleyici bakım dediğimiz, evde kişinin kendi kendine uyguladığı cilt bakımıdır, ikincisi ise terapi bakım dediğimiz, profesyonel güzellik merkezlerinde uygulanan cilt bakımıdır. Terapi bakım, cildin sorunlu olduğu zaman uygulanır. Yani normal olarak bakım yapma amaçlı alınan cilt bakımlarından değildir. Kişinin cildinde ya akne problemi, ya yanık izi ya da doğum lekesi bulunur ve bunlardan kurtulmak için yani tedavi amaçlı uygulanan cilt bakımıdır. Terapi bakımlarda, çok büyük yaralar ve izler tedavi edilemez, bunun için başka tekniklerin ve uygulamaların devreye girmesi gereklidir. Terapi bakım, evde uygulanabilecek bir bakım değildir, güzellik merkezlerinde cilt bakım seansları ile uygulanması gereken tedavi amaçlı bakımdır. Kadın erkek demeden herkesin cilt bakımına ihtiyacı vardır. Eğer cilt problemleriniz var ve gidermek istiyorsanız, merkezimize gelip terapi bakım yaptırabilirsiniz.

Neden cilt bakımı yaptırmalıyım?

Cilt bakımına önem veren insanlar hem sağlık açısından hem de moral açısından kendilerini iyi hissederler. Kalıcı makyaj ve Cilt bakımı her insanın yaptırması gereken bir uygulamadır. Gündelik olarak kişisel temizliğimize önem verirsek, oluşması olası olan problemleri bir miktar da olsa önlemiş oluruz. Cilt bakımı uygulandığı zaman tıkalı gözenekler açılır ve cildin hava alması sağlanır. Boyun ve yüz bölgesindeki kan dolaşımını düzenler ve lenf sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Yani cilt bakımı sadece güzelleşmek için yapılan bir uygulama değildir. Cilt bakımı yapan insanlar psikolojik sorunlara daha az rastlarlar. Çünkü güzel bir

cilde sahip olmayı herkes ister ve hayal eder. Ancak sadece bazı insanlar bunun için birşeyler yapar ve sonucunu alır. Cilt bakımı sayesinde solgun görünen yüzünüzden kurtulabilirsiniz. Siyah noktalardan sivilcelerden de kurtulmanızı sağlayan cilt bakımı evde basit bir şekilde de uygulanabilir. Her gün yüzünüzü tonik ile sildiğiniz zaman günlük cilt bakınızı yapmış olursunuz. Gün içinde bir sürü etkene bağlı olarak gözeneklerimiz kirden tıkanır. Tıkalı gözeneklerde sağlıksız bir cilt demektir. Tüm bunlardan kurtulmak için cilt bakımı şarttır. Aylık ya da yıllık olarak da, profesyonel cilt bakımı yaptırmalısınız.

Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir