Herkül Efsane Başlıyor 2014 izle

Reklam

Herkül Efsane Başlıyor 2014

Mitolojik tarihteki en önemli karakterlerden birisi olan Herkül günümüze kadar çekilmiş mitolojik filmler arasında en kapsamlısı olmuştur. 3D seçeneği de sunulan film için de görsel efektlere oldukça önem verilmiş. Mitolojiye önem veriyorsanız bilgisayarınıza filmi indirip, Herkül: Efsane Başlıyor izleyebilir ya da internetten Herkül: Efsane Başlıyor Online izleyebilirsiniz. Filmin konusuna gelecek olursak:
M.Ö 1200’lü yıllarda dünyadaki en güçlü ve en zalim kral olan Amphitryon’un güzel eşi kraliçe Alcmene’nin cazibesine kapılan Zeus’tan bir çocuğu olur. Amphitryon bu durumdan eşini suçlar. Herkül adını verdikleri bu çocuğu hiçbir zaman ilk çocukları İphicles gibi sevemez. Herkül’ün kaderinde babasının zalim krallığına son vermek vardır. Herkül: Efsane Başlıyor izlemek isteyenler için en önemli konu ise kaderinden ve gerçek babasının Zeus olduğundan habersiz bir şekilde normal bir hayat sürmeye çalışan Zeus’un ise hayalinde sevdiği Girit prensesi Hebe ile evlenip mütevazı bir yaşam sürdürmek vardır. Ancak Amphitryon günün birinde Herkül’ün abisi büyük oğlu İphicles ile Hebe’nin nişanlanması gerektiğine karar verince Herkül buna karşı çıkar. Bu durumda da babası Herkül’ü imkânsız bir göreve gönderir ve mücadele başlar. Film aslında bu noktada başlıyor. Herkül buradan sonra esir düşer ve yavaş yavaş üzerindeki mistik gücün farkına varmaya başlar. Bundan sonra önünde iki seçenek kalmıştır. Ya sevdiği kıza ulaştıktan sonra onu kaçırıp başka bir yerde başka bir hayat yaşayacak, ya da gerçek güçlerini babası Zeus’un da yardımıyla kullanarak babasının yönettiği krallığa son vererek krallığa geçecektir. Bu sayede hem halkının feraha kavuşmasını sağlayacak hem de sevdiği kızı Hebe’yi kraliçesi yapacaktır. Artık kim olduğunu öğrenen Herkül bunun için de bu yoldan başka seçenek yoktur. Bunun için de bütün zorlukları birer birer aşmaya çalışacaktır.
Film mitolojiden esinlenilmesine rağmen mistik güçler fazla ön plana çıkmamıştır. Daha gerçekçi bir yol izlenmiştir. Yönetmenliğini Zor Ölüm 2 filmiyle çıkış yapan Renny Harlin yapmaktadır. Filmin başrol oyuncuları ise Herkül rolüyle Kellan Lutz, kral rolüyle Scott Adkins, Hebe’yi ise Gaia Weiss canlandırmaktadır. 2014 yılının hemen başında vizyona giren film izleyenlere tam olarak beklentileri yansıtamadığından dolayı İMDB’den 4.3 gibi bir puan almıştır.

Reklam

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir